2021 Mercedes SL foto galeri özellikleri ve fiyatı

Mercedes CEO tarafında yapılan açıklamada 2021 yılı için Mercedes SL Roadster modeli piyasaya sürüleceğinin müjdesini verdi.
Ön çalışma için hazırlanan protiplerde en belirgin iki farklı özellik olarak aracın Roadster olması ve AMG dizaynı özeliklerine sahip olmasına karar verilerek prototipler üretilmiş olmasıdır.


Mercedes uzun zamandır açılır tavanlı arabalar yapmıyorlardı, Mercedes SL modeliyle birlikte tekrar açılır tavana dönüldü buna da AMG dizaynını ekleyerek gerçekten çok üst düzey bir tasarım yaptılar.


Mercedes-Benz SL, serinin en sportif modellerinden biri olacak. Bu, altı nesil lüks roadster’dan sonra, yeni SL’nin konumunu ve imajını değiştireceği araba tutkunları tarafından ifade eidliyor.


Mercedes-Benz SL iki farklı motor teknolojisiyle piyasaya çıkartılacağı konuşuluyor, bunlardan ilki 3 litrelik V6 ve 367 bg’lik SL 400 ve 4.7 litrelik V8 ve 455 bg’lik SL 500. Beygir güçlerinden de anlaşılacağı üzere AMG ile bu modelde güç gösterisine dönüştürülüceği gösteriyor. 435 ve 612 HP arasında geliştirilen 4 litrelik 63 AMG versiyonlarının 53 AMG ve V8 bi-turbo modellerinin 3 litrelik altı silindirli yeni motorlarını zaten sunuyor.Hem 48V teknolojisiyle hem de küçük bir 22 HP elektrik motorlu hafif hibrit sistem kullanılacak olması hem arabaların ağırlığı bakımından hem de enerji tüketimi bakımından performans olarak üst seviyelere çıkacaktır.Ayrıca 9 vitesli AMG otomatik şanzıman her iki versiyon için de mevcut olacak.


Tasarım olarak da geniş tekerlekler ve çamurluklar, daha uzun ön kaput, arkaya itilmiş kokpit ve daha kısa konsollar ile daha sportif ve daha çarpıcı çizgiler taşıyarak sportif bir görüntüye sahip olacaktır.

6 yorum

  1. 2021 Mercedes SL’i bir tek ben porsche boxster benzetmiyorumdur her halde??? mercedes buna sl demiş ama bu bildiğin porsche boxster’ın çakması gibi duruyor 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*